Czyste powietrze

Jeśli planujesz wymianę źródła ciepła w domu lub jego termomodernizację, a przy okazji chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd montując instalację fotowoltaiczną, ten program jest dla Ciebie! 

3 stycznia 2023 r. rusza nowa edycja programu Czyste Powietrze. Program ten jest przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, a jego celem jest poprawa jakości powietrza poprzez wymianę nieefektywnego źródła ciepła na to pochodzące z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Budżet nowej edycji programu Czyste Powietrze wynosi aż 103 miliardy zł, a wysokość dofinansowania zależy od uzyskiwanych przychodów, i może wynosić maksymalnie:

  • 66 000 zł – dla podstawowego poziomu dofinansowanie
  • 99 000 zł – dla podwyższonego poziomu dofinansowania
  • 135 000 zł – dla najwyższego poziomu dofinansowania

Maksymalne kwoty dotacji zakładają wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na pompę ciepła, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku. Jednak program pozwala na wiele modyfikacji i każdy może znaleźć dofinansowanie dopasowane do jego własnych potrzeb.

Link do strony głównej Programu: https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Sun Electric Polska pomoże Ci uzyskać maksymalną kwotę dotacji z Programu, gdyż zajmujemy się kompleksowo montażem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, jak i innych elementów termomodernizacji

Zapraszamy do kontaktu!